معرفی آسا

شرکت ویستا سامانه آسا در تیر ماه سال 91 با شماره ثبتی 428217 با سرمایه 10 میلیارد ریال و تعهد سرمایه گذاری تا 30 میلیارد ریال و با حمایت مادی و معنوی شرکت کارگزاری آگاه (یکی از بزرگترین کارگزاران بورس) و با مشارکت دو شرکت نرم افزاری با سابقه و با هدف تبدیل شدن به شرکتی پیشرو در حوزه فناوری های بازار های مالی (بورس و بانک و بیمه) تاسیس شد

با وجود گذشت کمتر از دوسال از زمان تأسیس شرکت، آسا موفق به انجام موارد زیر شده است:
  • شکل دادن یک شرکت شناخته شده که دارای تاییدات فنی لازم از سازمان بورس و دارای مجوز از نهادهای حاکمیتی مربوطه است و جذب گروهی از (بیش از 30 نفر) خبرگان حوزه فناوری اطلاعات و تشکیل تیمهای تخصصی در امور مختلف بازار سرمایه و صنعت بانکداری همراه با مدیریت منسجم و هماهنگ کاری برای پیشبرد پروژه ها
  • تولید و راه اندازی مجموعه نرم افزارهای بازار سرمایه (بیش از ۲۰ سامانه شامل سیستم های مالی و اداری سیستم بک آفیس کارگزاری و سیستم معاملات برخط و همراه و سیستم های اطلاع رسانی و تحلیلی و شبکه های اجتماعی و هوش کسب و کار و هسته معاملات مجازی بورس برای مشتریان و موتور عمومی کنترل قوانین کسب و کار (BRE) در حوزه های مختلف اوراق بهادار ، کالا ، آتی و ...)
  • مدیریت عملیات و پشتیبانی سرویس های فوق برای کارگزاری آگاه به صورت برونسپاری طی ۲ سال گذشته
  • اخذ مجوز های لازم منجمله فروش مرکز تماس و مدیریت سفارشات تلفنی در بازار های مالی از سازمان بورس اوراق بهادار و مجوز اتصال به هسته معاملات آنلاین بورس اوراق بهادار تهران
  • تولید و راه اندازی سیستم هارمونی برای اتصال هسته معاملات آنلاین به بانک ها
سیاست راهبردی شرکت آسا جلب رضایت مشتریان از طریق ارائه خدمات با کیفیت، قابل اتکا و متناسب با نیاز آنها بوده و همچنین کمک به افزایش بهره وری مشتریان از طریق ارائه راهکارهای یکپارچه متمایز برای مدیریت فرایندها و سیستمهای سازمانی در حوزه تخصصی آسا می باشد.

ماموریت

آسا بازار های مالی را ابزار خوبی برای این می داند که دنیا جای بهتری برای زندگی کردن باشد. لذا آسا به بهبود شرایط این بازار ها کمک می کند و کمر همت به خلق ارزش های ریشه ای و مانا در این بازارها بسته است. در مرحله اول آسا دوست دارد که موفقیت خود را در شرایطی ببینید که بازارهای سرمایه و پول به شکلی موثر و کارا می توانند ثروت و سرمایه جامعه را به سوی کارها و سرمایه گذاری های بهره ور تر هدایت کنند. آسا باید به افزایش انصاف٬ کارایی و شفافیت بازار سرمایه کمک کند.

آسا به عنوان یک راهبرد اولیه متعهد بود کارگزاران را از بند انحصارهایی که موجود بود برهاند تا آنها فارغ از نیاز های اولیه کار، به فکر خلق ارزش های جدید، مزایای رقابتی و بهبود و افزایش کیفیت خدمات بازار شوند. در حال حاضر این مهم به خوبی فراهم شده و راهبرد فعلی آسا پیشرو بودن در این صنعت است آسا می خواهد کارگزاران را به دنیای جدیدی از هوشمندی و توانمندی بیاورد.

در گام اول، آسا با سیستم ها و خدماتی که ارائه می کند راندمان کاری کارگزاران بورس را بالا برده و باعث میشود که کارگزاران و شرکتهای ذینفع در بازار بتوانند بهترین خدمات را برای جذب و مدیریت سرمایه ها داشته باشند و از این طریق ارزشی برای جامعه ایجاد نمایند.

آسا به دنبال تحول و تعریفی جدید در خدمات و کیفیت خدمات این حوزه میباشد؛ خدمات به معنی تحلیل مناسب راهبردها، طراحی راه حلی درست برای هر کارگزاری، اجرا و راه اندازی سیستم و فرآیند ها میباشد. آسا خود را به تضمین کیفیت و پشتیبانی متعهد می داند.

در گام دوم، آسا با متصل کردن بیش از پیش خدمات بازار سرمایه و پول و ریسک بر آن است تا بستری مناسب برای هدایت بهتر و روانتر ثروت جامعه به سمت نقاط بهینه فراهم نماید. همچنین آسا در جهت ایجاد زیر ساختهایی برای بالا بردن شفافیت و صداقت در اطلاع رسانی به سرمایه گذاران حداکثر تلاش لازم را خواهد کرد.

مجوزها

سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران

گواهی رتبه بندی و احراز صلاحیت شرکت های انفورماتیکی

مجوز های لازم برای فعالیت در بازار سرمایه