معرفی واحد مسئولیت اجتماعی آسا

۱۴۰۰/۰۵/۳۱
معرفی واحد مسئولیت اجتماعی آسا

«مسئولیت اجتماعی» یکی از دغدغه‌های مهم ما در آسا است و سعی می‌کنیم سهمی هر چند کوچک، در فراهم کردن آسایش هم‌وطنان‌مان داشته باشیم.

 کار ما در تیم مسئولیت اجتماعی آسا، با گام‌های کوچک و پراکنده شروع شد. در جمع‌های کوچک چندنفره کمک‌ها را جمع‌آوری می‌کردیم و به موارد مختلف اختصاص می‌دادیم. اولین قدم را با تامین کمک‌هزینه کار و تحصیل یک دانش‌آموز برداشتیم و تا زمان قبولی در دانشگاه و رسیدن به استقلال مالی، در کنار او بودیم. با معرفی یکی از همکاران، موسسه یاریگران کودکان کار پویا را شناختیم؛ آشنایی و همراهی پربرکتی که تا به امروز هم ادامه دارد. 

پس از مدتی، استقبال همکاران باعث شد به فکر انسجام دادن به کارها بیفتیم. هر کدام مبلغ ماهانه‌ای را تعهد کردیم و کم کم حجم مبالغ افزایش یافت. آسا هم همراه‌مان شد و تعهد کرد هر ماه به اندازه مبلغی که جمع‌آوری می‌کنیم، به کمک‌ها اضافه کند. با بیشتر شدن منابع مالی، توانستیم علاوه بر موسسه پویا، با مراکز دیگری مانند طلوع بی‌نشان‌ها، بنیاد سپاس، خانه آتنا، بنیاد شمس و ... نیز همکاری داشته باشیم. 

در این مدت، علاوه بر کمک‌هایی در هنگام بلایای طبیعی مانند زلزله کرمانشاه و سیل سیستان می‌فرستادیم، در جهت تامین منابع مالی برای تغذیه و تحصیل کودکان کار، تهیه بسته‌های ارزاق، کمک‌های دارویی و تهیه موبایل و تبلت برای آموزش آنلاین دانش‌آموزان مناطق محروم نیز تلاش کردیم. البته به کمک‌های مالی محدود نشدیم و سعی کردیم روش‌های دیگر را نیز در راستای انجام مسئولیت اجتماعی خود به کار ببریم. برای مثال، اخیرا و در روز جهانی اهدای خون، یک واحد سیار را به آسا دعوت کردیم و توانستیم 77 واحد خون اهدا کنیم. 

این روزها حجم مبالغ اهدایی همکاران و آسا بیشتر از قبل شده است و ما می‌توانیم علاوه بر تعهدهای قبلی خود، به بنیادهای دیگر نیز کمک کنیم. قصد داریم از آسایی‌ها بخواهیم موضوعات مورد علاقه و بنیادهای خیریه مد نظرشان را به ما معرفی کنند تا با موافقت اعضای گروه و با روالی منظم و سازمان‌یافته، حوزه کاری خود را گسترش دهیم.  اخبار فعالیت‌های جدید ما را از طریق وب سایت و صفحه لینکدین آسا دنبال کنید. منتظر شنیدن نظرات و پیشنهادهایتان هستیم.