همکاری مشترک در بلاگ آسا

۱۴۰۰/۱۲/۱۶
همکاری مشترک در بلاگ آسا

یکی از اتفاقات خوبی که امسال در آسا افتاد، را‌ه‌اندازی بلاگ آسا بود. در پایان سال و در کم‌تر از ۹ ماه، آسا موفق شده بیش از ۴۰ مقاله در بلاگ منتشر کند. این موضوع با همکاری و مشارکت افراد و تیم‌های مختلف شرکت ممکن شده است. همکاران ما در آسا، در حوزه‌های کاری خودشان مقالاتی تخصصی نوشته و تبدیل به نویسندگان بلاگ آسا شده‌اند. حالا درآخرین ماه سال و برای تشکراز همکارانی که در این مسیر با ما همراه شدند، کتابی به یادگار هدیه کردیم.
کتاب «اتاق کار» با توجه به ماهیت و مطالب جذابی که در مورد تجارب کاری دارد برای همه قابل لمس است. به همین دلیل این کتاب را به عنوان هدیه انتخاب کردیم. 

درباره کتاب اتاق کار

اتاق کار مجموعه‌ای از جستارها و روایت‌ها مختلف از نویسندگان متعددی است که درباره کار نوشته‌اند. آنان در این یادداشت‌ها جهان کار را بازنمایی می‌کنند و از تاثیر کار و محیط و روابط کاری بر آدمی که می‌شویم، می‌گویند. هرچند به نظر می‌رسد فضاهای مختلف کاری مدام در حال تغییر کردن باشند، اما در نهایت همه ما با کاری که انجام می‌دهیم به دنبال این هستیم که نقشمان را در زندگی پیدا کنیم. 

در این مجموعه، جستارهایی فراهم آمده که هر کدام از دیدگاهی نو و قابل تامل به مساله ی کار و محیط آن نگریسته اند اما همانطور که از عنوان کتاب "اتاق کار" بر می آید، مضمون مشترک تمامی آن ها و نقطه ی اتصالشان، همان مساله ی کار است. این نویسندگان با استعداد، با گرد هم آمدن در دفتر کاری که مجازی است، پیرامون یک سوال بنیادی، اندیشه و ایده پردازی می کنند؛ سوالی که از آن ها می پرسد اکنون سر کار رفتن به چه معناست؟

در این راستا، تعدادی از این نویسندگان به وسیله ی داستان پردازی، عده ای با نگاشتن خودزندگی نامه و گروهی با بهره بردن از زبان شعر، به سراغ یافتن پاسخ این سوال رفته اند. اما هر بحث، خوشه وار به بحث بعدی متصل شده و موضوعات مختلفی نظیر خلقیات، راهنمایی و مشاوره، رقابت و حتی احساس ملال را بررسی می کند. به طور خلاصه در "اتاق کار"، نحوه ی مشغول شدن به کار و در عین حال برقراری تعادل بین وظیفه و عشق و نوآوری و ساختارگرایی روایت شده است.