اهدای خون و تداوم تپش‌های قلب جهان

۱۴۰۰/۰۶/۱۴
اهدای خون و تداوم تپش‌های قلب جهان

در روز دوشنبه 21 تیرماه، گروه مالی آگاه از یک واحد سیار انتقال خون دعوت به عمل آورد و در نهایت همکاران آگاه و آسا، موفق به اهدای 77 واحد خون شدند.  

اهدای خون همواره یک عمل انسان‌دوستانه به شمار می‌رود و در دوران کرونا، اهمیتی دوچندان پیدا کرده است. در این دوران میزان مراجعه به مراکز انتقال خون کمتر شد و در بعضی از برهه‌های زمانی، کمبود فرآورده‌های خونی به وضعیت بحرانی رسید. امسال شعار روز جهانی انتقال خون این بود: 

"Give blood and keep the world beating"

ما نیز تلاش کردیم قدم کوچکی برای حفظ تپش‌های قلب جهان برداریم و در راستای عمل به مسئولیت‌های اجتماعی و البته به بهانه روز جهانی انتقال خون، برنامه ویژه‌ای تدارک ببینیم.

در این برنامه، آگاه و آسا از همکاران خود برای اهدای خون دعوت به عمل آوردند. پس از تکمیل مرحله ثبت نام، در روز دوشنبه 21 تیرماه یک واحد انتقال خون سیار در ساختمان اصلی آسا مستقر شد.  107 داوطلب از واحدهای مختلف آگاه و آسا در این برنامه شرکت کردند؛ از این تعداد 77 نفر واجد شرایط اهدای خون بودند و 77 واحد خون از داوطلبان دریافت شد. 

ما قصد داریم دامنه فعالیت‌های انسان‌دوستانه خود را گسترش دهیم و علاوه بر کمک به بنیادهای خیریه، از روش‌های دیگر نیز برای عمل به مسئولیت‌های اجتماعی خود استفاده کنیم. اهدای خون یکی از این فعالیت‌های جدید بود که امیدواریم بتوانیم آن را به یک برنامه دوره‌ای تبدیل کنیم. 

برای اطلاع از فعالیت‌های تازه واحد مسئولیت‌های اجتماعی، بخش اخبار و رویدادهای آسا را دنبال کنید. منتظر شنیدن ایده‌ها و پیشنهادهای شما هستیم.